Austria Schulnetzwerk

Dea Smakaj (4s4)

Nxenesit e klases 4s4 prisnin me padurim fundin e janarit. Cdo dite ne shkolle flisnin me njeri tjetrin per nje teme shum te pelqyer: ekskursioni i tyre per te bere ski dhe snowboard ne Kolasin.

Nga 26 deri me 29 janar nxenesit harruan stresin dhe te gjitha datat e provimeve. Me profesoret Gernot Scheffknecht dhe Faik Nushi mesuan te gjithe te benin ski dhe snowboard. Dita e pare ishte pak e veshtire pasi shumica nga klasa nuk kishin provuar ndonje here keto sporte dimerore. Ne ditet e tjera kishin te gjithe dhimbje muskujsh por gjithsesi askush s‘deshironte te ulej por te bente sa me shume ski dhe snowboard.
Darkave kemi dalur te bejme shetitje ose kemi biseduar dhe luajtur letrash me njeri tjetrin.

Me 29 janar, askush sdonte te kthehej ne Shkoder, por te kthehej perseri tek pista.

Rruga e kthimit qe e mbushur me hare sepse gjithsecili nga ne kishte kaluar dite te mrekullueshme.

Dea Smakaj (4s4)

Comments are closed.

© 2018 Österreichische Schule Shkodra “Peter Mahringer”